Představení společnosti

Společnost AgroKrůt, s.r.o. Bratčice sídlí v areálu bývalého zemědělského družstva Bratčice.

Hlavním předmětem podnikání společnost AgroKrůt s.r.o. Bratčice je od roku 2011 provoz bioplynové stanicemoderního a ekologického zařízení k výrobě elektřiny. V procesu vzniku bioplynu stanice zpracovává produkty zemědělské výroby – siláž kukuřice, čiroku, žita, cukrovarské řízky a odpady zpracovatelů zemědělských plodin.

Všechny vstupní materiály, jako obnovitelné zdroje energie, jsou ve fermentorech podrobeny anaerobní digesci, při které je ze substrátu produkován bioplyn vhodný pro spalování v kogeneračních jednotkách. Výstupem z kogeneračních jednotek je elektrická energie, vedená přes měření a trafostanici do veřejné sítě rozvodných závodů a teplo, jehož část se spotřebuje pro ohřev fermentorů a část je využívána v sušárně zemědělských produktů.

Elektrický výkon bioplynové stanice je 2,09 MW.

V areálu bývalého družstva provozuje činnost také zemědělské společnosti DVP Agro a.s. a AGRO Vojkovice, spol. s r.o. mimo jiné i Zámecký pivovar Bratčice. AgroKrůt s.r.o. pronajímá v areálu také dvě haly k odchovu krůt. Chov krůt má v areálu bývalého zemědělského družstva v Bratčicích tradici a proto byl při vzniku společnosti v roce 1998 použit v jejím názvu.

 

Náš kolektiv

V našem kolektivu jsou lidé se širokou škálou dovedností. Obstarávají zde práci okolo bioplynky, která obsahuje krmení nakladačem, technické zkušenosti s motorem a dalšími částmi BPS. Dále čerpání a odvoz digestátu, vakování a mnoho dalších činností až po zametání areálu. Každý z našich členů vyniká v jiném zaměření.

V této oblasti všestranných kolegů představujeme:

Karel Ehl
Petr Hart
Robert Holý

Naši vedoucí, kteří mají na starosti celkový chod BPS, mají také na starosti širokou škálu činností. Komunikují s obchodními partnery, hledají nové cesty k inovaci společnosti a jsou rovněž aktivní v obsluze a údržbě technologií.

Vlastimil Helma
Jiří Cetl
Rostislav Mátl

V kancelářském prostředí představíme Marii Mičovou, která spravuje ekonomiku společnosti i pozemkovou evidenci. Příležitostně vypomáhá na dusání s traktorem či dalšími pracemi spojené s obsluhou BPS.

Dále bychom chtěli představit Jakuba Václavíka, který vyniká v informačních technologiích. Zajistil informační systém BPS, kamerový systém a další menší i rozsáhlejší práce, které jsou nedílnou součástí chodu BPS.

Pokud se i Vy chcete stát členem našeho kolektivu, napište na agrokrut@agrokrut.cz a my se Vám ozveme.